Працювати Профспілці сьогодні складно, але вкрай потрібно!

Відбувся черговий пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки у режимі відеоконференції. Пленум розглянув питання про особливості діяльності Чернігівської обласної організації Профспілки в умовах воєнного стану.

Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки поінформувала членів комітету про дії усіх організаційних ланок з початку війни.

Вона, зокрема, зауважила, що режим воєнного стану значно  ускладнив виконання покладених на Профспілку завдань. У цих умовах склалася особлива ситуація з реалізацією гарантій діяльності самої Профспілки. 

З настанням бойових дій і введенням у країні військового стану   робота обласного комітету та  організаційних ланок не припинялася. Працівники апарату, голови структурних ланок підтримували постійний зв’язок між собою та з головами первинних профспілкових організацій навчальних закладів.  

Обласний комітет протягом усього періоду швидко реагував на запити спілчан  та надавав відповідні роз’яснення щодо особливостей застосування норм трудового законодавства в умовах воєнного стану,  надавалися юридичні консультації, надсилалися листи обласного та центрального комітетів Профспілки,  готувалися інформаційні матеріали, публікації, коментарі для оперативного розміщення на сайті обласної організації.  За час воєнного стану обласна організація розмістила на своєму сайті 45 юридичних консультацій.

Обком Профспілки, голови структурних  ланок  відслідковували аби всі кошти, закладені бюджетом на заробітну плату, йшли за призначенням, вживали заходів щодо недопущення зменшення рівня оплати праці. У результаті переважна більшість роботодавців зберегли обов’язкові доплати, у тому числі при дистанційній формі роботи. Матеріальна допомога педагогічним працівникам на оздоровлення при наданні відпусток у повному розмірі виплачена в усіх територіальних громадах та закладах освіти. У більшості територіальних громад згідно із ст. 57 Закону України «Про освіту» виплачена щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків.

У зв’язку з намірами вилучення залишків освітньої субвенції до державного бюджету до організаційних ланок і спілчан обкомом Профспілки були направлені роз’яснення. У результаті ряд територіальних громад збільшили до кінця року розмір надбавки за престижність до 30 % посадового окладу, виплачують матеріальні допомоги і премії (Бобровицька, Понорницька, Корюківська, Чернігівська та ін. громади).

Обком профспілки продовжував навчання профлідерів і активу. Із серпня 2022 року обласна організація провела 9 семінарів з юридичних питань для голів організаційних ланок та керівників закладів освіти в очному, змішаному та дистанційному режимах.   

За цей час надавалася матеріальна допомога спілчанам, які втратили житло під час бойових дій, на лікування у зв’язку з пораненням, на поховання загиблого на війні члена сім’ї тощо. Всього усіма організаційними ланками було надано матеріальної допомоги на суму 2202,2 тис. грн. Комітет обласної організації надав допомоги майже 900 тис. грн. Більше 8 тис. наших спілчан отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. 

Усі організаційні ланки спрямовують  свою діяльність на підтримку збройних сил України: виготовляють окопні свічки, плетуть сітки, шиють   військовий одяг, готують смаколики для військових,  організовують збір благодійних внесків для ЗСУ  і надають іншу допомогу нашим захисникам.

Частина голів організаційних ланок мобілізовані і захищають нашу країну в рядах ЗСУ.  

Студентські первинні профспілкові організації  займаються волонтерською діяльністю. Первинна профспілкова організація студентів   Ніжинського державного університету   імені Миколи Гоголя за попередньо зібрані кошти придбала дрон для однієї із військових бригад, сьогодні збирають гуманітарний вантаж для викладачів Херсонського університету. У Національному університеті «Чернігівський колегіум» створено студентський клуб «Волонтерська команда». Студенти проводять різноманітні благодійні акції, збирають одяг не тільки для військових, а й для громадян, які залишилися без житла, проводять різноманітні заходи для дітей. 

«Працювати Профспілці у нових умовах сьогодні складно, але вкрай потрібно, щоб найбільш гострі питання у сфері соціально-трудових відносин у період воєнного стану були вирішені на користь членів Профспілки закладів і установ освіти» – наголосила голова обласної організації.

Учасники   пленум прийняли постанову вважати одним з головних завдань виборних профспілкових органів обласної організації в умовах військової агресії захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти, студентської та учнівської молоді та збереження організаційних ланок обласної організації Профспілки працівників освіти   та науки України в  закладах і установах освіти.

Пленум  затвердив показники виконання бюджету комітету обласної організації за 11 місяців 2022 року та бюджет комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2023 рік .

Після пленуму   було проведене навчання профспілкових лідерів. Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації у зв’язку із змінами законодавства розтлумачив поняття «суміщення» та «сумісництво», навів   приклади суміщення та сумісництва у закладах освіти. Ознайомив з документальним оформленням на роботу та звільненням з роботи сумісників, оплатою праці, наданням щорічної відпустки тощо.

Голови організаційних ланок отримали відповіді на численні запитання.

 Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори