Відбувся Національний з’їзд Спілки польських учителів

21-23 листопада 2024 року у Варшаві відбувся 43-й Національний з’їзд делегатів Спілки польських учителів ZNP під гаслом «Нас єднає освіта!». Під час заходу було підбито підсумки діяльності за останні п’ять років, обговорено нову стратегію розвитку організації та обрано нове керівництво.

У з’їзді взяли участь 168 делегатів із 16 округів ZNP, двох профспілкових секцій, а також від Ради вищої освіти та науки. У програмі роботи заплановано офіційні виступи з’їзду – президента Спілки вчителів Польщі Славоміра Броняжа та гостей заходу.

Гостями відкриття стали Дональд Туск – Прем’єр-міністр; Барбара Новацька – Міністерка освіти; Даріуш Вєчорек – Міністр науки; Кристина Шумілас – голова комітету освіти і науки.Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив на значенні освіти для суспільного розвитку та міжнародної єдності, зазначивши, що обов’язок держави – підтримувати польську школу та професію вчителя на найвищому рівні, адже це в інтересах кожної польської родини. Він підкреслив, що якість навчання безпосередньо впливає на майбутню безпеку країни. Польща буде в безпеці, коли залишатиметься сильною, сучасною та єдиною.

Міністерка освіти Польщі Барбара Новацька акцентувала увагу на необхідності відновлення престижу професії вчителя, назвавши це одним із ключових завдань для зміцнення системи освіти в країні. Вона також наголосила на пріоритетності діалогу з профспілками та реалізації важливих змін у фінансуванні освіти.

Заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України, членкиня Інтернаціоналу освіти Ольга Чабанюк виступаючи на з’їзді висловила подяку польському народу за солідарність та підтримку українців і наголосила на важливості єдності у боротьбі за мир у Європі. 

У своєму виступі вона коротко поінформувала про стан освіти в країні, діяльність педагогів  у час дії воєнного стану, навчання дітей під сирени та обстріли. 

Ольга Чабанюк підкреслила, що українці, дорогою ціною своїх життів і зруйнованої інфраструктури країни, стримують наступ ворога, який загрожує всій Європі. 

Під час роботи з’їзду на посаду президента Спілки польських учителів на новий строк було обрано Славоміра Броняжа, також делегати обрали віце-президентів. 

З’їзд став важливим етапом для подальшого розвитку профспілкового руху в Польщі та визначив ключові пріоритети руху на найближчі роки. 

У межах з’їзду Спілки польських учителів відбувся міжнародний семінар під назвою «Оновлення профспілок через підтримку вчителів». 

Захід став майданчиком для обміну досвідом, обговорення актуальних проблем підтримки педагогів та пошуку шляхів зміцнення співпраці між профспілками різних країн у цьому напрямі.

Основними завданнями семінару стали:

  • обмін досвідом та успішними практиками підтримки вчителів;
  • вивчення актуальних викликів, з якими стикаються профспілки у світі;
  • розвиток співпраці між профспілковими організаціями та їх солідарна підтримка. 

На семінарі були представлено досвід роботи профспілок з Чехії, Німеччини, Польщі та інших країн. Зокрема, обговорювалися питання підтримки молодих вчителів у професії та заходи щодо їх адаптації на початку кар’єри. Також мова йшла про проблему дефіциту молодих педагогічних кадрів у різних країнах, можливі шляхи її вирішення та досвід діяльності профспілок у сучасних умовах, зокрема в умовах економічної нестабільності та криз.

Значну увагу було учасниками заходу приділено роботі української Профспілки працівників освіти і науки України в умовах війни. Представниці України – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко та завідувачка відділу інформаційного забезпечення та комунікацій ЦК Профспілки Інна Михальченко поділилися досвідом підтримки педагогів під час війни. Вони розповіли про заходи щодо захисту прав освітян, різнобічну допомогу вчителям, які працюють в умовах воєнного стану, та подякували міжнародній спільноті за підтримку України у час широкомасштабного вторгнення рф.  

«Профспілка працівників освіти і науки України надає підтримку молодим педагога педагогам у цей надскладний час для країни. Наші обласні постійно працюють над створенням умов для професійного зростання молодих фахівців, зокрема через навчання, наставництво та психологічну підтримку», – наголосила з Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

Міжнародний семінар став важливим кроком для зміцнення зв’язків між профспілками різних країн у формування спільних підходів щодо підтримки освітян, зокрема молодих педагогів, у сучасних умовах.

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори