Студентські профспілки Іспанії закликають до страйку 13-14 квітня!

Студентські профспілки Іспанії закликають до страйку 13-14 квітня!У 2013 році парламент Іспанії прийняв Конституційний закон про покращення якості освіти (LOMCE), яким запроваджується програма реформ в системі державної освіти.

Проти закону виступили не тільки опозиційні фракції парламенту, а й профспілки. Країною прокотилися чисельні мітинги та акції протесту, на яких громадськість закликала владу відмовитися від реформ, які можуть призвести до погіршення якості базової освіти в країні.

Під тиском громадськості уряд пропонує тимчасово відкласти впровадження закону LOMCE, з чим категорично не згодна Профспілка студентів Іспанії. Вона вимагає повного скасування Закону та відміни системи «3+2».

Профспілка студентів Іспанії закликає до страйку, щоб не допустити впровадження змін в систему освіти та захистити державну освіту. Чергова масштабна акція протесту відбудеться 13-14 квітня 2016 року.

Основні аргументи профспілки щодо політики уряду та положень LOMCE:

  1. Народна партія планує чергові скорочення у розмірі приблизно 23 мільярди євро!

Народна партія запропонувала скорочення фінансування, які за своїми розмірами подібні до скорочень 2012 року, що призвели до десятків тисяч звільнень у системі державної освіти, закриття лікарень, державних інститутів та шкіл. Цього разу найбільше планується зекономити на освіті, охороні здоров’я, соціальних послугах. Профспілка вимагає не допустити таких скорочень!

  1. Міністр освіти готує впровадження обов’язкових випускних іспитів після закінчення другого курсу бачилерату для вступу до університету.

Бачилерат в Іспанії – форма середньої освіти, що пропонується учням у віці 16 років, які планують вступати до університетів.

Виконуючий обов'язки міністра освіти оголосив, що ті хто зараз навчаються, повинні будуть здавати обов’язкові випускні іспити після бачилерату. Уряд у співпраці з ректорами університетів розробив таку систему екзаменів, яка може залишити тисячі студентів з малозабезпечених сімей без атестатів про повну загальну середню освіту та позбавити їх права вступу до університетів. Після декількох років боротьби проти впровадження драконівських реформ, студенти не можуть дозволити нав’язування найбільш одіозної ініціативи закону LOMCE.

  1. У вересні десять університетів Іспанії готові запровадити систему «3+2».

Ще один із заходів, який уряд має намір затвердити для того, щоб позбавити дітей звичайних робітників можливості отримати вищу освіту – впровадження системи «3+2». На сьогодні в Іспанії існує схема навчання «4+1» (тобто, чотири роки обов'язкової професійної освіти плюс один рік магістратури). Зміна цієї системи означатиме, що вартість навчання в університеті зросте до 20 тисяч євро і більше, а отримання ступеня магістра стане дорожчим і менш доступним. Десять університетів, в тому числі три державних, оголосили про свій намір впровадити цю систему у вересні цього року.

Профспілка закликала усіх до участі у страйку та маніфестаціях 13 і 14 квітня.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

 

Схожі публікації


Догори