Впровадження нової формули фінансування шкіл у Великобританії – відкладено

Міністр освіти Великобританії Джастін Грінінг оголосила про те, що нова формула фінансування буде застосовуватися з 2018-19 навчального року, на рік пізніше, ніж планувалося.

Профспілки освітян Великобританії привітали відкладення нової формули фінансування шкіл, наголосивши, що формула ще не опрацьована, існує потреба в додаткових інвестиціях.

NASUWT: необхідні пропозиції щодо додаткових інвестицій

«Міністр цілком вірно відклала впровадження цього важливого інструменту, враховуючи, що на сьогоднішній день жодних конкретних пропозицій не було представлено, а також з огляду на те, що школи зараз закриваються на літній період» – заявила Кріс Кітс, генеральний секретар Національної асоціації шкільних вчителів – Спілки жінок-вчителів (NASUWT), коментуючи заяву міністра освіти.

У своїй заяві міністр освіти визнала, що плани по суттєвому реформуванню системи розподілу коштів між школами і академіями викликали занепокоєння і невпевненість серед шкіл у той час, коли шкільні бюджети вже й так перебувають під значним тиском. Заява Грінінг «має додати впевненості директорам шкіл, учителям і членам шкільних рад, які були дуже стурбовані перспективами поспішного впровадження програми реформ, не маючи доступу до будь-яких деталей реформ, з якими майже не проводилися консультації щодо конкретних змін, що будуть запропоновані», – додала Кітс.

Міністри також повинні враховувати негативні наслідки скорочення фінансування шкіл і вчителів, що веде до зростання тиску на батьків, сказала вона.

Уряд повинен розробити пропозиції, які забезпечать додаткові інвестиції для всіх шкіл і покінчать зі скороченнями шкільних бюджетів, які проводяться з 2010 року, наголосила Кітс.

NUT: фінансування має розглядатися як термінова справа

Генеральний секретар Національної спілки вчителів (NUT) Кевін Кортні також підкреслив, що «заява Джастін Грінінг щодо фінансування шкіл не приносить нових грошей і ігнорує реальні проблеми, з якими стикаються школи».

Інститут фіскальних досліджень визнав, що школи потерпають від найбільших скорочень з 1970 року. Вони призвели до «збільшення розміру класів, виключення предметів з навчальних планів, зменшення кількості підручників та інших ресурсів, обмеження шкільних поїздок, зростання кількості учнів, яких навчають некваліфіковані вчителів», – заявив Кевін Кортні.

Нагадавши про «побоювання за освіту дітей, якщо питання фінансування не будуть розглядатися в терміновому порядку», він зазначив, що заява міністра освіти не розвіює ці побоювання.

Навіть у випадку більш справедливої урядової пропозиції щодо фінансування, майже кожна школа зіштовхнеться з реальним скороченням свого бюджету, стверджує Кортні. 

Уряд повинен терміново знайти гроші на школи для задоволення їхніх нагальних потреб. Національна спілка вчителів буде вимагати зустрічі з міністром освіти найближчим часом, щоб обговорити ці питання та висловити їй свою занепокоєність щодо ситуації, яка склалася.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори