Хорватія: профспілки освіти категорично проти скорочення бюджету в державному секторі

Європейський комітет профспілок освіти звернувся до уряду Хорватії підтримати свої членські організації і просить уряд:

  • утриматися від скорочення бюджету на освіту, оскільки подальше скорочення бюджету може змусити вчителів залишити професію та призвести до погіршення якості та доступу до державної освіти для всіх.

  • вести переговори з соціальними партнерами з питань освіти шляхом змістовного, конструктивного та постійного діалогу з метою спільного пошуку рішень, які змусять поважати та захищатимуть професію вчителя після кризи COVID-19.

За інформацією Хорватської профспілки вчителів, Незалежної профспілки працівників середньої освіти Хорватії, Незалежної профспілки працівників науково-дослідної та вищої освіти Хорватії та Профспілки працівників дошкільної освіти Хорватії, уряд Хорватії має намір застосувати обмежувальні заходи через внесення змін до постійного колективного договору та зменшення зарплат для всіх працівників державного сектору, включаючи вчителів та інших працівників освіти.

Лише минулого року уряд та соціальні партнери домовились поступово збільшувати і без того низькі зарплати, щоб надалі підтримувати якість послуг та протистояти сильному дефіциту працівників, зокрема вчителів та інших освітян.

Сьогодні уряд Хорватії має намір скасувати раніше узгоджене підвищення зарплати на 2%, яке заплановано з 1 червня 2020 року, та додаткові 2%, з 1 жовтня 2020 року, для всіх працівників державної служби.

Вже кілька років вчителі та інші працівники сфери освіти у Хорватії отримують менші зарплати порівняно з усіма іншими державними службовцями. Галузевий колективний договір, який соціальні партнери підписали наприкінці 2019 року для сфери освіти, передбачає, що зарплати в цьому секторі в 2020 році збільшаться на 6%, щоб вирівняти зарплати в державному секторі. Впровадивши план запропонованого збільшення зарплат лише наполовину, уряд планує розірвати цю угоду, щоб ще більше посилити й так тривожну ситуацію з нестачею вчителів у Хорватії.

«Ми застерігаємо уряд Хорватії не потрапляти в пастку економічної кризи 2008 року, коли державні бюджети були врізані для економії країни, залишаючи після себе руйнівний слід в секторі освіти. ЄКПО вважає, що Хорватія, як країна, яка на даний час головує у Раді Європейського Союзу, подасть приклад демократичної прозорості та відповідальності і надалі сприятиме забезпеченню та поновленню основних цінностей і свобод, зокрема, права на безкоштовну державну освіту для всіх», – заявила Сьюзан Флокен, європейський директор ЄКПО.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори