Безстроковий страйк освітян Литви завершився укладенням угоди

Безстроковий страйк освітян Литви завершився укладенням угодиУ Литві після масових акцій протесту у боротьбі за поліпшення умов праці в сфері освіти профспілки та влада змогли повернутися за стіл переговорів і зрештою досягти компромісу.

Переговори почалися ще в червні 2015 року, коли профспілки затребували від влади гідних умов праці і соціального забезпечення працівників освіти, в тому числі з метою досягнення більшого паритету між вчителями початкової та середньої шкіл, і постійного збільшення обсягів фінансування освіти.

Після проведення попереджувального страйку в минулому році, не досягнувши жодних домовленостей з владою, литовські вчителі вирішили вдатися до більш рішучих заходів. 22 лютого 2016 року вони розпочали безстроковий страйк.

Якість системи освіти в Литві неухильно погіршується. У грудні минулого року директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер відвідав Литву та зустрівся з представниками литовських членських організацій ЄКПО та членами литовського уряду. На зустрічах він висловив своє занепокоєння щодо стану справ у сфері освіти в Литві. Він попередив, що якщо найближчим часом не відбудеться суттєвих змін, ЄКПО звернеться до Міжнародної організації праці щодо неприпустимих умов праці литовських вчителів і до Європейської Комісії щодо неефективного використання коштів структурних фондів ЄС, які Литва отримує на освітню галузь.

У лютому цього року литовські профспілки звернулися до Секретаріату ЄКПО з проханням підтримати їхні вимоги. Після чого Мартін Рьомер направив уряду Литви листа в підтримку дій профспілок.

3 березня між чотирма профспілками і урядом було укладено угоду, яка передбачає, серед іншого, підвищення заробітних плат вчителів загальноосвітніх шкіл, а також вчителів, які нещодавно отримали кваліфікацію. Також цією угодою збільшено розмір вихідної допомоги для вчителів при виході на пенсію.

9 березня розпочався наступний раунд переговорів щодо можливих подальших перетворень у системі освіти.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

 

Схожі публікації


Догори