Львівщина: гуртом проти стихії

Львівщина: гуртом проти стихіїУ першій декаді червня зливи і град наробили шкоди в чотирьох районах Львівщини. Під «гарячу руку» в числі сотень Дрогобицькому та Жидачівському районах, потрапили й садиби членів Профспілки працівників освіти і науки України. Смуга граду пронеслася над кількома селами Дрогобиччини – Волоща, Тинів та Грушів, вщент побивши на своєму шляху дахи з шиферу, вікна.

Постраждали також помешкання, городи, будівлі навчальних закладів у Вовчатичах, Сугрові, Загіричкові та в частині вулиць містечка Ходорів Жидачівського району.

Городи, кажуть, стали вмить чорними – всі насадження змішано з глиною у понад півтори сотні освітянських садиб. Побиті покрівлі та вікна трьох шкіл у Ходорові.

Навчальні заклади ремонтують спільними зусиллями громади на кошти, виділені місцевою владою й управліннями освіти. Актами комісій, які створені місцевою владою, послуговується й освітянська профспілка. Обласні, районні її організації виділяють кошти на допомогу постраждалим спілчанам.

Близько півсотні дрогобичан отримують грошову допомогу через районну та первинні організації своєї професійної спілки в залежності від завданих збитків, розповідає районний профлідер освітян Дрогобицького району Ольга Грицик.

– Ми теж, додає голова Жидачівської освітянської профспілки Люба Герасимків, – приймаємо рішення нашого колегіального органу щодо розміру одноразової допомоги постраждалим від цьогорічної червневої стихії.

У разі надходження заяв про особливі випадки та необхідності відправити дітей спілчан на відпочинок під час ремонту помешкань, то розглядатимуть можливість зробити це через оздоровчі табори. Словом, профлідери намагаються підходити індивідуально до проблем спілчан, які завдала стихія.

Шкоду нанесено будинкам просвіти, клубам, фельдшерсько-акушерським пунктам, житловим будинкам. Обійшлося без людських жертв.


Ольга Подолян, Львів

Схожі публікації


Догори