Приклад успішної співпраці

Із завершенням у 2020 році адміністративно-територіальної реформи відбулися значні зміни в організації роботи профспілки щодо налагодження соціального діалогу. Адже  замість 17 районів, у яких діяло 17 відділів освіти, зараз на адміністративній карті Тернопілля – 55 територіальних (міських, селищних, сільських) громад, у яких функціонують власні органи управління освітою.

Саме тому територіальні профспілкові організації області у 2021 році змушені були виконати декілька обов’язкових й надзвичайно важливих завдань: реорганізувати структуру, зберігши єдність профспілкового руху; налагодити соціальний діалог з новими соціальними партнерами, уклавши територіальні угоди, які є нормативними актами соціального партнерства з питань регулювання трудових відносин у освітній галузі та визначають узгоджені позиції, дії роботодавців та найманих працівників, спрямовані на створення умов для підвищення ефективності роботи закладів освіти, реалізацію професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників, забезпечення їхніх конституційних прав, досягнення злагоди в суспільстві.

Важливою умовою участі у колективних переговорах з укладення колективних договорів і угод є підтвердження репрезентативності у відповідності до вимог Закону України «Про соціальний діалог в Україні».

Приємно відзначити, що ці завданні у повному обсязі вже реалізовані Об’єднаною територіальною профорганізацією Підволочищини (голова  – Анатолій Павлів).

Завдяки активності свого профспілкового лідера спілчани закладів освіти Підволочиської, Скориківської, Скалатської громад можуть сподіватися на дієвий захист своїх прав та інтересів на основі укладених угод між радою ОТПО Підволочищини та місцевими органами управління освітою.

Так, 15 вересня цього року було підписано угоду  між відділом освіти, культури, молоді та спорту Скориківської сільської ради (начальниця – Тетяна Дячук) та радою Об’єднаної територіальної профспілкової організації Підволочищини на 2021 -2025 роки; 22 листопада відповідна угода укладена із відділом освіти Підволочиської селищної ради (начальниця -Галина Сакевич), а 25 листопада – відділом освіти Скалатської міської ради (начальниця – Тетяна Добенька).

Підписанти домовилися спрямовувати свою діяльність, діяльність керівників закладів освіти, первинних профспілкових організацій на виконання колективних зобов’язань.    

Об’єднану територіальну профспілкову організацію Підволочищини першу серед інших територіальних профорганізацій Тернопільщини визнано такою, що відповідає критеріям репрезентативності на територіальному рівні Підволочиської селищної, Скалатської міської та Скориківської сільської територіальних громад. Відповідне Свідоцтво було вручено Анатолію Павліву начальником відділення НСПП у Тернопільській області Наталією Шершньовою. Під час його вручення Наталія Миронівна відзначила, що цей документ, котрий засвідчує визнання державою повноважень для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу, є першим в Україні на рівні територіальних громад. З приємністю наголосила, що профспілкова організація Підволочищини одна з найчисельніших на теренах області, адже частка членів профспілки у загальній кількості працівників установ та закладів освіти краю складає 96%.

Сьогодні підтвердженням репрезентативності зайнялися інші територіальні профорганізації Тернопільської області.

Активно триває процес укладення угод на територіальному рівні. 

 

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори