Загальнонаціональний страйк у Польщі

31 березня 2017 року у Польщі вчителі провели загальнонаціональний страйк. Профспілка польських вчителів ZNP, яка виступила головним організатором акції протесту, звернулася до батьків із закликом не відправляти в цей день дітей в школу.

У страйку, який розпочався рівно о 7:30 ранку за місцевим часом, за різними оцінками, взяли участь від 37% 45% навчальних закладів країни. Педагоги повністю відмовилися від виконання своїх службових обов'язків і не проводили уроки цього дня.

На думку організаторів акції протесту, похід в школу в п'ятницю не має особливого сенсу, оскільки учні опиняться в навчальних закладах лише під наглядом директорів.

«Ми вийшли, тому що ми дбаємо про освіту і майбутнє нашої професії… Сьогодні ми проводимо страйк від імені учнів, які також, як і вчителі, є частиною системи освіти. Дуже сподіваємося на підтримку і розуміння з боку батьків, – заявив голова Профспілки польських вчителів Славомир Броняж. – Викладач, який залишиться працювати на 2/18 ставки для міністра освіти, все одно, буде повноцінним держслужбовцем. А те, що на його зарплату і велосипеда не купиш, щоб об'їхати десятки шкіл й зібрати години праці, нікого не цікавить», – наголосив лідер ZNP.

ZNP вимагає від влади декларації про відмову від масових звільнень учителів і шкільного персоналу до 2022 року і зобов’язань не знижувати їм заробітних плат. Водночас профспілкою висунуто вимогу про підвищення зарплат учителям на 10%.

До відома, сьогодні система освіти в Польщі виглядає наступним чином: 6-річна початкова школа, 3-річна гімназія (неповна середня освіта), 3-річний ліцей (повна загальна середня освіта). Урядова реформа передбачає ліквідацію гімназій і збільшення терміну навчання в початковій школі до 8 років, а в ліцеї – до 4.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори