Міжнародна жіноча конференція з питань освіти
13-16 червня 2022 року відбулася 4-а Міжнародна жіноча конференція з питань освіти, яка об’єднала 1400 учасників із різних континентів світу.
Профспілки освіти активізують працівників сфери та використовують свою колективну силу для захисту та просування права на освіту для всіх учнів та права на гідну працю для всіх працюючих.
«Жінки – рушійна сила освіти. Жінки – рушійна сила профспілок» – це не просто гасло міжнародної конференції, а й статистично доведений факт.
За даними Міжнародної організації праці, однією з найзначніших змін у профспілках у всьому світі – починаючи з 1970-х років – є збільшення кількості жінок. У багатьох країнах світу жінок у профспілках більше, ніж чоловіків, й кількість жінок-спілчанок продовжує зростати.
Протягом чотирьох днів конференції учасники обговорили широкий спектр тем, серед яких зокрема:
- жінки-лідери у політиці та в освітніх профспілках;
- гендерний вплив пандемії на профспілки та освіту;
- роль освітніх спілок у викоріненні гендерного насильства;
- проблеми, з якими стикаються жінки-вчителі та студентки в конфліктних і постконфліктних умовах;
- жінки та боротьба за кліматичну справедливість та інші.
Конференція буда поділена на 14 робочих сесій. У сесії під назвою: «Жінки, мир та безпека під час конфліктів» у якості спікера участь взяла завідувачка Міжнародного відділу Профспілки працівників освіти і науки України Катерина Малюта-Осаулова. Сесія об’єднала 390 учасників із різних країн.
У своєму виступі Катерина Малюта-Осаулова розповіла про боротьбу українського народу за свою свободу та незалежність, ситуацію у сфері освіти у військовий час та роботу Профспілки в умовах війни. Вона, зокрема, зазначила, що одним із основних викликів для освіти країни сьогодні є продовження навчання якомога більшої кількості дітей навіть під час війни.
«Ми не хочемо мати втрачене покоління дітей. Вони вже досить постраждали, чуючи вибухи, спостерігаючи за руйнуваннями своєї країни та дивлячись на смерть»,– зазначила міжнародний секретар.
«Освітяни, як і всі українські працівники, роблять все можливе кожен на своєму місці, щоб допомогти нашій країні та економіці вистояти, бути сильною та перемогти у війні проти агресора. Українці повертаються на роботу та до своїх домівок. У кожного з нас попереду багато завдань і ще більше роботи. Тому ми не маємо права зупинятися!», – завершила виступ Катерина Малюта-Осаулова.
Під час конференції учасники обговорили ідеї, досвід та стратегії для просування гендерної рівності в освітніх спілках та через них у всі державні інституції. А жінки-лідерки, освітянки, активістки, дослідниці поділилися досвідом як вони впливають на ці зміни.