Освітні реформи на Волині у новому навчальному році

 

Про підсумки минулого навчального року та проблемні питання, які виникають перед новим, керівництво краю та освітяни області говорили сьогодні, 25 серпня 2016 року, під час підсумкової конференції педагогічних працівників області у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Обговорити нагальні питання та спланувати роботу на новий навчальний рік прибули голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, його заступник Світлана Мишковець, начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко та голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив, що як і минулого, цього навчального року покращення рівня освіти учнів є найбільш пріоритетним завданням. І тому дуже важливо, щоб керівники відділів освіти, органів місцевого самоврядування, директори шкіл розуміли, що відповідальність за освітній процес області у всіх спільна.

Відтак, Володимир Петрович ознайомив усіх присутніх із стратегічними завданнями, які потрібно вирішити під час процесу реформування освіти.

Найперше слід вирішити проблему наповнюваності опорних шкіл області, оскільки є такі навчальні заклади, де кількість учнів становить лише 1/4 від загальної місткості, при тому, що у найближчих населених пунктах функціонують малочисельні школи, або ж діти й зовсім навчаються індивідуально.

– Ви розумієте рівень освіти в цій школі і в тій маленькій школі, де навчається 18-20 учнів? – запитав у присутніх Володимир Гунчик, – Тому головну ставку, під час реформування освіти, ми повинні зробити на опорні школи.

Втім, створення опорних шкіл водночас включає в себе і окреслення завдання для дорожніх служб, перевізників, облаштовувати інфраструктуру.

– Вважаю, що 2017 рік для нас має стати першим роком формування системи опорних шкіл, – зауважив Володимир Гунчик.
Водночас, Володимир Петрович пояснює, що створення таких шкіл має бути не вказівкою керівництва, а свідомою позицією району, тоді і стане можливим виділення коштів із обласного бюджету на забезпечення таких навчальних закладів усім необхідним.

Щодо проблеми малочисельних шкіл, то керівник найвищої виконавчої гілки влади в області вкотре звернувся до органів місцевого самоврядування, голів районних рад та адміністрацій:

– Хочу ще раз сказати при всіх: не має вказівки голова облдержадміністрації закривати малочисельні школи. Рішення приймається органом місцевого самоврядування і якщо місцевий бюджет на перехідному етапі дозволяє фінансувати малочисельну школу – фінансуйте! Але потрібно бачити об’єктивну демографічну ситуацію в регіоні, – пояснює Володимир Гунчик.

Проблема малочисельних шкіл – одна з основник у 2017 році. В першу чергу це стосуватиметься вчителів, які довгий час працювали у школі і «завтра» можуть залишитися без роботи. Однак, голова облдержадміністрації пояснив, що ситуація кожного педагога, щодо майбутнього працевлаштування буде детально вивчена.

Щодо питання по шкільних автобусах, Володимир Гунчик зауважив:

– Бюджети сьогодні виконуються в геометричній прогресії і я звертаюся до голів районних державних адміністрацій та районних рад: подивіться будь ласка, зверніть увагу на необхідність доставки дітей з малочисельних в опорні школи, або школи базового рівня не перевізниками, а спеціалізованими автобусами.

Також Володимир Петрович повідомив, що дав доручення в рамках фонду регіонального розвитку наступного року передбачити в першу чергу компенсацію 14-ти шкільних автобусів, забраних в зону АТО, а також ініціювати перед місцевими бюджетами питання закупки шкільних автобусів, щоб забезпечити нормальне транспортне сполучення між опорними, базовими і мало чисельними школами. Значних реформ та детального вивчення зазнає і індивідуальне навчання.

Актуальним нині залишається і питання електронних закупівель. Зі слів Володимира Гунчика розуміємо, що збільшення мінімального порогу електронних закупівель можливе, однак для досконалого вивчення цього питання в окремих районах області працюватимуть робочі аудиторські групи, для отримання достовірної інформації та перевірки реального стану закупівель.

  

 

Волинська обласна організація Профспілки

0

Схожі публікації


Догори