Головне – безпека навчального процесу для вчителів та дітей: Георгій Труханов для Інтернаціоналу освіти
«Зруйновані школи, бомбосховища, сирени повітряних тривог: українські діти починають черговий навчальний рік у час війни» – під такою назвою днями вийшла стаття на сайті Інтернаціоналу освіти.
У статті, зокрема, аналізується у яких умовах розпочався новий навчальний рік для українських школярів. Так, ЮНІСЕФ повідомляє, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в Україні булло повністю зруйновано понад 1300 шкіл. Більшість українських учнів змушені продовжувати навчання онлайн, далеко від учителів і друзів. І у новому навчальному році учні та вчителі постійно стикаються з обстрілами, невизначеністю та побоюваннями.
«Школи ніколи не були законними цілями війни, але в Україні вони зазнають нападів знову і знову. Наші колеги та їхні учні продовжують працювати, незважаючи на злочини та насилля проти них, але ми не можемо недооцінювати руйнівні наслідки вторгнення. Освітянські профспілки в усьому світі підтримують Україну і продовжуватимуть підтримувати українських вчителів у їх зусиллях відстоювати незалежність», – наголосив Девід Едвардс, Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти.
Також у статті зазначається, що система освіти України серйозно постраждала від повномасштабного вторгнення. Понад 1300 шкіл були повністю зруйновані з лютого 2022 року, а ще більше – отримали серйозні пошкодження.
Дві третини українських учнів змушені частково або повністю навчатися онлайн, адже їхні школи зруйновані або відсутні бомбосховища, здатні захистити їх у разі обстрілу
Коментуючи ситуацію в українській освіті станом на початок нового навчального року Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов підкреслив, що у час війни питання безпечних умов праці та навчання вчителів і дітей є першочерговим для всіх нас, для всієї країни.
Очільник Профспілки також акцентував увагу на питанні дефіциту вчителів: «У зв’язку з повномасштабною війною в Україні значна кількість вчителів досі перебуває за кордоном, а також є вчителі, які не можуть провадити навчальний процес із різних причин – зруйновані будинки, брак гаджетів, відсутність мотивації. Зараз критичним є також питання повернення вчителів з-за кордону і взагалі повернення вчителів у професію» – зазначив Георгій Труханов.
Профспілка виступає за суттєве підвищення зарплат вчителям України, щоб утримати їх у професії та мотивувати повернутися в країну. Говорячи про діяльність Профспілки в цьому напрямі, Георгій Труханов прокоментував «Сьогодні, як ніколи, вагомою мотивацією для вчителів є матеріальна підтримка. Наразі триває бюджетний процес і наша Профспілка у своїх пропозиціях до проекту Державного бюджету України на 2024 рік наполягає на підвищенні посадових окладів, а також забезпеченні існуючих гарантій у законодавстві, збереженні безпечних та гідних умов праці, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в країні».
Голова Профспілки Георгій Труханов, акцентував, що попри все – безпека навчального процесу, мотивовані вчителі та якісна освіта наших дітей були і залишаються нашим пріоритетом.
Як уже повідомлялося, у травні 2023 року делегація Інтернаціоналу освіти відвідала Україну, щоб та зустрітися з колегами з Профспілки працівників освіти і науки України (організації-члена Інтернаціоналу освіти) та підтримати українських освітян. Делегація мала зустрічі з Міністром освіти і науки України, мером Києва, а також представниками Федерації профспілок України, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, відвідала школи столиці та Київщини.
Amidst the devastation of war, the EI delegation to Ukraine also found hope, determination, and resilience. Our solidarity is unwavering.
— Education International (@eduint) June 7, 2023
Educators around the 🌍 #StandWithUkraine
➡️ https://t.co/0U90uEo2jb@ponorgua @AFTunion @ETUCE_CSEE @ZNP_ZG @daveswords @rweingarten pic.twitter.com/wfVcLnv20G
За матеріалами сайту Інтернаціоналу освіти