Практичний семінар щодо захисту прав молоді в умовах війни

1-2 грудня 2023 року відбувся семінар «Захист прав молоді в умовах війни», участь у якому взяли представники від Ради молоді, яка працює та навчається, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, на чолі з головою Ради – Ольгою Чабанюк. 

Учасники молодіжного семінару зібралися задля обміну ідеями, навчання та зміцнення спільноти Молодіжної ради ФПУ. 

У рамках програми заходу розглянули теоретичні та практичні аспекти боротьби з дискримінацією на робочому місці зі спікером Павлов Прудніковим, основні аспекти колдоговірної роботи розкрила Ірина Орловська з ФПУ, захист прав жінок крізь призму Конвенції 190 обговорили зі Світланою Лищук, а питання трудових прав і гарантій молоді розкрили представниці ГО «Трудові ініціативи», які поділилися своїми знаннями щодо трудового законодавства в умовах війни, допомагаючи молоді розуміти, як реагувати на зміни та захищати свої права.

Протягом всього заходу відбувалися робочі сесії та неформальні обговорення. Модераторка, голова Молодіжної ради ФПУ, Іванна Храпко, разом з учасниками напрацювали гайд щодо подальшої роботи молодіжки, об'єднуючи ідеї та ресурси.

Цей семінар став справжньою платформою для обговорення питань, пов'язаних з правами та гарантіями членів профспілок. 

У кінці заходу відбулася підсумкова рефлексія, під час якої учасники ділилися своїми враженнями та ідеями, отриманими протягом семінару. Вручення сертифікатів стало завершальним акордом, підкреслюючи активну участь та досягнення кожного учасника.

З новими ідеями, досвідом, знайомствами та практичними навичками учасники повернулися до повсякденного життя та праці, готові застосовувати здобуті знання в дії. 


 Говорять учасники семінару

«Ці дні були неймовірно вдячним досвідом! Вражаючі спікери, цікаві обговорення та плідні ініціативи створюють потужну платформу для спільної роботи та розвитку. Щиро вдячна!

Такі семінари сприяють розвитку комунікаційних навичок, творчості та лідерського потенціалу. Вони також допомагають формуванню позитивного соціального середовища та розширенню кола знайомств».

Дар'я Бєлік, 

голова профкому Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства,

Національного лісотехнічного університету 

 

«Найбільше зарезонувала в мені тема дискримінації на робочому місці, хоч і був певен, що вже маю певний багаж знань, та і себе вважаю толерантним. Однак після тренінгу залишився в захваті від підходу пана Павла Пруднікова, який запропонував поглянути на дискримінацію з погляду цінностей людини та того, як профспілки можуть (чи вирішують) питання такого собі оберігання цінностей. Це наштовхнуло на серйозні роздуми, а що важливіше – на ідеї до вирішення таких проблем».

Руслан Пархоменко, 

заступник голови Черкаської обласної організації Профспілки у справах молоді та студентів

 

«Мотивація для молоді грає важливу роль у їхньому особистому та професійному розвитку. Важливо надихати їх на самовдосконалення та віру в свої можливості.

Дякую за можливість отримувати нові знання. Враження лише позитивні – чудова атмосфера, захоплюючі виступи»! 

Дар’я Комлєва, 

голова ППОС Одеської державної академії будівництва та архітектури. 

 

«Семінар залишив позитивне враження. Обговорення тем цінностей та дискримінації було не тільки актуальним, а й дуже цікавим.

На мою думку, проведення навчань у формі семінарів є більш ефективним, адже одночасно з прослуховуванням лекції ми паралельно обговорюємо тему, кожен може розповісти чи стикався з таким, якщо так, то поділитися своїм досвідом з іншими. Тобто немає такого, що просто слухаєш лектора, адже ти теж взаємодієш з аудиторією»

Тетяна Сінькевич, 

голова профкому студентів Київського національного університету технологій та дизайну 


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори