«Громада, дружня до дітей та молоді» – всесвітня ініціатива ЮНІСЕФ

Україна приєдналася до започаткованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Відповідний Меморандум був підписаний у Києві між Урядом України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та партнерами ініціативи.

Започаткована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах.

Щоб приєднатися до цієї всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», місцеві ради мають ухвалити відповідне рішення, надіслати лист зацікавленості Фонду і протягом квітня підписати з ним меморандум.

Після цього громада має проаналізувати ситуацію з правами дітей та молоді на своїй території. Потім – обрати мінімум 3 з 5 напрямів роботи ініціативи, за якими працюватиме. Після цього – скласти план дій та бюджет для його втілення в найближчі роки.

1 червня 2018 року, у Всесвітній день захисту дітей, у Києві відбудеться Міжнародний форум муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді. У цей день українські громади, які виконають зазначені вище пункти і будуть сертифіковані експертами ЮНІСЕФ, отримають почесний статус кандидата в учасники ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Громади-учасниці ініціативи, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, матимуть шанс в майбутньому отримати від ЮНІСЕФ спеціальний статус і відзнаку, що дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

Коментуючи цю подію, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що діти – безумовний пріоритет Уряду. «І сьогодні ми відкриваємо нові можливості для створення умов для розвитку та самореалізації дітей та молоді в українських громадах», – сказав Глава Уряду. Він нагадав, що Кабінет Міністрів вже зараз працює над системою соціального захисту дітей. Мова йде про ініціативу ліквідації черги в дитячі садки до 2020 року, про фінансування регіональних проектів розбудови й розвитку спортивної інфраструктури для дітей та юнацтва, про виділення цього року 1 млрд грн на переоснащення початкової школи, про збільшення зарплат вчителям.

У свою чергу Глава представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» дійсно не нова для України. «Але саме сьогодні є нагода більш ефективно реалізувати її завдяки активній реформі децентралізації. Ця програма унікальна і нагальна для України. І я дякую Уряду за відданість і бажання реалізувати складні завдання», – сказала Джованна Барберіс. За її словами, долучення до ініціативи дозволить Україні ефективно захищати права дітей та молоді.


Довідково 

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямі захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.


Завантажити презентацію druzhnya-do-ditey-ta-molodi.pdf [2.34 Mb][163] Завантажити Переглянути документ онлайн  

 

Інна Михальчено,

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
4 квітня 2018
3 170

Схожі публікації


Догори